جاذبه های گردشگری و دیدنی شیراز

جاذبه های گردشگری شیراز ترکیبی از معجزه فرهنگ و ادب است. شهری که حتی وقتی درونش نگشته باشید، حتی وقتی آن را ندیده باشید، پر از خاطره و شگفتی است. مطمئنم که حتی بدون دیدن این شهر، می توانید در ذهنتان خاطره خوشی از گشت و گذار در تخت جمشید یا سعدیه داشته باشید. شیراز تبسم شاعران و نوایی از گذشته است. در ادامه با پیشنهاد سفر همراه باشید تا بهترین جاهای دیدنی شیراز آشنا شوید.

بهترین جاذبه های گردشگری شیراز

شیراز جاهای دیدنی زیادی دارد. شهری با قدمت تاریخی بالای 2500 سال. شهری با جاذبه های طبیعی شناخته نشده بسیار. طبیعتا برای دیدن همه جاذبه های شیراز، به دست کم 6 روز زمان نیاز دارید. در ادامه ما لیستی از بهترین جاذبه های دیدنی شیراز را معرفی کرده ایم. 

1- سعدیه آرامگاه سعدی شیرازی

در زمان سفر به شیراز، رفتن به آرامگاه سعدی که از مشهور ترین جاهای دیدنی شیراز و ایران است را فراموش نکنید. حتی اگر اهل هنر و ادبیات نباشید، نمی توانید حال خوب این بنای منحصر به فرد را انکار کنید. این بنا با کاشی های لاجوردی و ترکیب معماری جدید و قدیم زیبایی خیره کننده ای دارد.

محلی که اکنون تحت عنوان سعدیه شناخته می شود، قبلا محل زندگی سعدی بوده است که بعدها به مقبره وی تبدیل شده است. برای بازدید از این جاذبه و ثبت خاطره، حتما دست کم یک ساعت زمان بگذارید.

آدرس: شیراز، انتهای خیابان بوستان، کنار باغ دلگشا

2- حافظیه معروفترین جاذبه دیدنی شیراز

آرامگاه حافظ یکی از مکان های عاشقانه شیراز است. خواجه شمس‌ الدین محمد حافظ شیرازی معروف به لسان‌الغیب اگرچه در قرن هشت زندگی می کرده اما دوستان و آشنایان زیادی در قرن 21 در سراسر جهان دارد. دوستانی که سالانه یک قرار با وی در حافظیه دارند و به دیدنش می آیند!

حافظیه شیراز در سال های 1342 و 1370 محل کنسرت مرحوم محمدرضا شجریان بود. اینجا فقط مقبره حافظ نیست بلکه فضای سبز و بخش های مختلفی دارد که می توانید ساعاتی را در آنجا به خوشی سپری کنید. در سفر به شیراز حافظیه را فراموش نکنید.

آدرس: شیراز، حد فاصل چهار راه ادبیات و چهار راه حافظیه، رو‌به‌روی ورزشگاه حافظیه