جاذبه های گردشگری و دیدنی اصفهان

برای نوشتن از جاذبه های گردشگری اصفهان، دستم به قلم نمی رود و به جای آن، روحم به پرواز درمی آید. هر لغت که در وصف اصفهان و دیدنی های آن نوشته باشم، اغراق نیست اگر بگویم که ناچیز است. اگر تنها یک واژه را لایق وصف اصفهان بدانم، آن، نصف جهان است. بله اصفهان، نصف جهان. اگر باور ندارید، چمدان ببندید، از خانه بیرون بیایید و سفر کنید. جاذبه های دیدنی اصفهان را فقط و فقط باید با دل و جان دید. 

بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان

1- میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان را با اسم میدان امام هم می شناسند. این میدان از مهم ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری اصفهان با آوازه ای مشهور است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

شکلِ این میدان مستطیلی است. طول آن حدود 560 و عرض آن 160 متر است. برای پیدا کردن میدان نقش جهان یا میدان امام در اصفهان از هر عابر پیاده ای می توانید کمک بگیرید. زیرا این میدان، مهمترین و البته بزرگترین جاذبه دیدنی اصفهان است. 

این جاذبه خود 4 مورد از مهمترین جاهای دیدنی اصفهان را در خود جای داده است. که برای دیدن آنها به حدود 1 روز کامل زمان نیاز خواهید داشت. این جاذبه ها عبارتند از:

  • سردر و بازار قیصریه
  • مسجد شاه یا مسجد امام
  • مسجد شیخ لطف الله
  • کاخ و عمارت عالی قاپو.

2- پل خواجو زیباترین پل و جاذبه اصفهان

پل خواجو یکی از جاذبه های تاریخی اصفهان است. ساخت و معماری پل در معماری باشکوه ایران، گذشته روشنی دارد. پل خواجو اصفهان نیز شاهدی زیبا بر این امر است. پل خواجوی اصفهان در دورانشاه عباس دوم بر رویِ زاینده رود ساخته شد که علاوه  بر جلوه زیبایی که دارد مثل یک سد عمل می کند و در تنظیم جریان آب نقش دارد.

اغراق و غّلُو نیست اگر با دیدن زیبایی دلپذیر و نقاشی هایی که انعکاس این پل با آب به نمایش می گذارد بگوییم زیباترین پل اصفهان، همین پل است. البته اگر زاینده رودی جاری باشد.. توجه داشته باشید که برای بازدید از این جاذبه زیبا و رایگان به زمانی در حدود 30 دقیقه یا یک ساعت نیاز خواهید داشت. برای رفتن به این جاذبه از تاکسی و یا اسنپ استفاده کنید.