کافه خانه کابل ، گوشه ای دنج در قلب تهران !

کافه-خانه-کابل-تهران

چند روز پیش یک تجربه فوق العاده از چشیدن قابلی پلو یک غذای محلی افغانستان داشتم. همین موجب شد که تصمیم بگیرم چند خطی درباره کافه خانه کابل در تهران بنویسم. دلم نمی خواهد وارد حواشی و کلیشه ها شوم. این حرف ها، بیشتر دلی است.

اگر از من درباره بزرگترین فانتزی زندگیم بپرسید، جواب شما، زندگی در دنیایی بدون مرز است. دنیایی که مهمترین شاخصه ارزیابی، انسانیت و مهربانی باشد. نه ملیت. نه قومیت، نه رنگ پوست، نه زبان و نه هیچ شاخصه مزخرف دیگر. دلم دنیایی بدون مرز می خواهد. جایی که بدون هیچ نگاه و بک گراند ذهنی منفی، آدم ها را دوست داشته باشم، صرفا چون آدمند.

به نظر که تجربه این فانتزی خیلی دور و نشدنی است. اما در دنیای واقعی به دنبال نشانه هایی حتی کوچک از آن هستم. سفر می روم و آدم های جدید را تجربه می کنم. کافه خانه کابل یک جای دنج در قلب تهران، یکی از این تجربه های ناب برای من بود.

آدرس کافه خانه کابل تهران

قبل از این که ادامه ماجرا را بخوانید، اینجا آدرس کافه خانه کابل را در نقشه روبرو مشاهده می کنید. 

برای رفتن به کافه خانه کابل تهران باید حتما از قبل هماهنگی و رزرو انجام شده باشد. برای این کار، می توانید به صفحه اینستاگرام خانه کابل مراجعه کنید. 

آدرس: تهران، خیابان طالقانی، بعد از میدان فلسطین، خیابان فریمان، پلاک 30 ، کافه خانه کابل 

تلفن تماس: 02166490576

 

خانه کابل، خانه تمام فارسی زبانان!

کافه در حوالی خیابان طالقانی، با رنگی که همیشه دوست می داشتم (آبی) دلبری می کرد. چراغ های زرد، ریسه هایی که از پشت در شیشه ای رو به خیابان دیده میشد، برایم نشانی از آرامش بود. وارد کافه شدم. برخوردی صمیمانه. بک گراند صوتیِ یک آوای دلنشین افغانستانی. محیطی خنک، دنج و آشنا!

تصاویری از چهره های شاد کودکان افغانستانی روی دیوار. یک میز، کنار کتابخانه ای بزرگ، پر از کتاب های فاخر. همین میز، میزِ من بود. سفارش غذا را از قبل از من گرفته بودند. پس با دوستم، چندی به صحبت نشستم. هرچند همزمان، به حس آشنایی که این محیط و همه چیزِ داخل آن به من میداد، فکر میکردم..

به دنیایی بدون مرز، به مهربانی آدم ها و به حس لذیذ و خنک تجربه چیزهای کوچکی که مرا لااقل در ذهنم به این فانتزی نزدیک می کرد. اگر شما هم به چنین تجربه ای برای فرار از روزمرگری ها و کلیشه ها نیاز دارید، کافه خانه کابل با پسنلی مهربان میزبان شما است.

طعم خوش غذاهای افغانستانی

سفر یک سبک زندگی است. اما شاید همیشه امکان آن وجود نداشته باشد. اما من خیلی منتظر فرصت ها نیستم، خودم فرصتی ایجاد می کنم. همیشه دوست داشتم در دنیایی بدون مرز، به همه کشورهای همسایه سر بزنم. در امنیت و صلح. اما حالا که این امکان مهیا نیست، تجربه های کوچک را نیز غنیمت می دانم.

برای بار اول به خانه کابل رفتم. این گشت نیمروزه، اولین سفر کوتاه من به افغانستان بود. بدون ویزا، بدون پاسپورت، بدون هواپیما! خودم را به خانه کابل رساندم و مهر پر مِهر این کشور، بر شناسنامه روحم خورد. همیشه دوست داشتم بدانم که آیا این نزدیکی فرهنگی، در غذاها نیز بروز می کند؟ که با سفارش قابلی پلو (از غذاهای محلی افغانستان) پاسخ سوالم را گرفتم.

دوستم نیز منتو سفارش داد. یک پیش غذا، با طعمی متفاوت که حتما مرا بار دیگر به این سفر وادار خواهد کرد. برای من چشیدن طعم غذاهای متفاوت، یک تجربه لذت بخش است. این تجربه می تواند حس متفاوتی را در شما زنده کند.  اما مطمئنم در آخر لبخند خواهید زد. کافه خانه کابل، یک تجربه آرامش بخش برای شما خواهد بود. یک تجربه به یادماندنی.

مطلب مرتبط: موزه زمان تهران

Zara

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.