هاستل هریتیج تهران مهمانپذیری دنج و مهربان!

هاستل هریتیج

هاستل هریتیج تهران دقیقا جایی بود که مدت ها دنبالش میگشتم، جایی که نیازی نباشد با کسی حرف بزنم! یک هاستل در مرکز تهران که پذیرای آدم های زیادی است که شاید شباهتی با من ندارند. اتاقی در این هاستل رزرو کردم، بعد از این که تختم را تحویل گرفتم برای استراحت کوتاهی به حیاط رفتم. هوای خنکی از اوایل پاییز می وزید و چای روی سماور، آماده بود تا کنار سیگار و دفترم، ترکیب جادویی موردنظرم را شکل دهند.

میز وسط حیاط را انتخاب کردم و بی مقدمه نشستم، آدم های اطراف به زبان های مختلف حرف میزدند که انگلیسی آشناترین بود و البته صدای خنده گروه جوانی هم می آمد که کاملا ایرانی بود، فارسی میخندیدند و من با این صدا، آشنایی دیرینه ای داشتم. هاستل هریتیج یک اقامتگاه سنتی است که یک شعبه در اصفهان هم دارد، اما شعبه تهران حال و هوای دیگری دارد.

فرض کنید که درست از وسط شلوغی و معرکه تهران خودتان را خلاص کنید و به یک جای دنج بیایید. جایی که چنان مهربان منتظر توست که انگار بارها مهمانش بوده ای.. حیاط ساده، کوچک اما دلنشین است‌ یک حوض و آبنمای کوچک، چراغ های زرد که در ترکیب سیاهی شب و سبزی کدر شده درختان، تنالیته جالبی میسازد. ته حیاط، کلبه های کوچکی است که مخصوص اقامت های کمی گرانتر است.

اما من تنها به یک تخت در خوابگاه اکتفا کردم. صدای ملایم گیتار از سمت همان خنده های فارسی می آید و من غرق میشوم در خاطرات کسی که اگر بود، مثل من با سیگاری گوشه لب و نگاهی خیره، به رویایی فکر میکرد که من فکر میکردم..

هاستل هریتیج تهران کجاست؟

Zara

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.