گردشگری مجازی در متاورس ، رویا یا واقعیت؟

گردشگری-مجازی-در-متاورس

شک ندارم که اکثر آدم ها، حداقل یکبار هم که شده، آرزوی جهانگردی را در سر گذرانده اند. رویای دیدن جاذبه های دیدنی دنیا، عجایب هفتگانه و زندگی در سفر، آرزوی خیلی ها است. اما خب طبیعتا، این امر، با توجه به هزینه های بالای سفر و هزینه های جانبی آن، برای همه ممکن نیست. اما فکرش را بکنید که تکنولوژی واقعیت افزوده، این امکان را برای شما فراهم کند. یعنی گردشگری مجازی در متاورس. یعنی براورده شدن آرزوی جهانگردی با کمترین هزینه!

گردشگری مجازی با متاورس ، مرز بین واقعیت و رویا!

این روزها، فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در بسیاری از عرصه ها ورود کرده و حرف های زیادی برای گفتن دارد. در آینده ای نه چندان دور نیز، با پیشرفت فناوری، قطعا تجربه موارد زیادی، با این فناوری ها ممکن میشود. فکرش را بکنید که یک تجربه واقعی از حضور در اهرام مصر را داشته باشید. اما بدون این که هزینه بلیط و هتل داده باشید.

گشتی در موزه لوور پاریس بزنید، بدون آن که از خانه تکان بخورید. البته گردشگری مجازی، تا همین حالا هم، تا حدودی مورد استفاده قرار گرفته. برای مثال در دو سال، کساد گردشگری جهان، بسیاری از موزه ها و سایت های گردشگری، امکان بازدید مجازی از جاذبه ها را فراهم کردند.

اما قطعا این تجربه بسیار خام است و نیاز به بهود بیشتری دارد. مطمئنم که با پیشرفت تکنولوژی، شاید در آینده نزدیک، بتوان تجربه های بهتری از گردشگری در متاورس داشت. گشت و گذار مجازی در جاذبه های گردشگری دنیا، با همان حس و حالی که در واقعیت می توانید داشته باشید. تجربه واقعیت افزوده می تواند راه های زیادی را برای این موضوع باز کند.

ادامه دارد…

Zara

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.